Temat Broadlink-ów był już poruszany na tym forum, ale nie znalazłem nic na temat integracji z Domoticzem, więc postaram się opisać jak to zrobiłem u siebie. Kupiłem najmniejszy, najtańszy i zarazem obsługujący tylko piloty IR model RM Mini3
Zacząłem jak chyba większość od pobrania apki na smartfona i dodaniu urządzenia.
Zmapowanie kilku pilotów poszło gładko i tu raczej nie ma co opisywać, więc skupię się na integracji z serwerem.
Po pierwsze wersja Domoticza musi być co najmniej 3,9xx lub wyższa, niektóre źródła mówią o wersjach Beta, ale na mojej stabilnej wersji 4,10001 poszło bez problemów.
Pobieramy sobie komplet plików Broadlink z dropboxa poniżej link
W katalogu domoticz/plugins tworzymy sobie folder BroadlinkRM2
Do tego folderu z pobranych plików kopiujemy:
- plugin .py
- plugin_send.py
- plugin_http.py
- plugin_http.sh
- bug-fix in Timeout
Logujemy się przez terminal i przechodzimy do
cd domoticz/plugins
Nadajemy folderowi uprawnienia
sudo chmod +x BroadlinkRM2
potem instalujemy :
sudo pip3 install broadlink sudo pip3 install pyaes
Teraz najlepiej ponownie uruchomić system i powinno wszystko być ok.
Wchodzimy w Konfiguracja, Sprzęt i na liście dostępnych powinniśmy zobaczyć „Broadlink RM2 with Kodi” tak jak na foto poniżej
Wpisujemy sobie swoją nazwę, adres IP Bramki i jej Mac adres. Ja adres bramki i Maca odczytałem za pomocą Wireless Network Watcher ( bardzo przydatna aplikacja).
Konfiguracja mojej Bramki na foto poniżej
Jak wszystko pójdzie bez problemów to po dodaniu sprzętu w zakładce przełączników powinny pojawić się nowe przełączniki, a wśród nich jeden najbardziej potrzebny ( zaznaczony na żółto na foto poniżej)
Teraz bierzemy pilota, którego chcemy dodać, klikamy na przycisk Learn w przełączniku i kierując pilota w kierunku Broadlinka wciskamy jeden przycisk pilota, który chcemy dodać.
Po krótkiej chwili powinien podświetlić się przycisk „TEST” w przełączniku domoticza, klikając na ten przycisk Urządzenie sterowane tym przyciskiem pilota powinno reagować. Jeżeli tak jest klikamy przycisk „Save” i mamy dodany jeden przycisk pilota.
Wchodzimy w Konfiguracja, Urządzenia i na liście urządzeń powinien pojawić się nowy przełącznik, który należy dodać klikając na zieloną strzałkę.
Zmieniamy jego nazwę na odpowiednią dla przycisku pilota, który dodawaliśmy i gotowe.
Taką procedurę trzeba wykonać dla wszystkich przycisków, które chcemy obsługiwać z poziomu domoticza.
Można teoretycznie skopiować wszystkie przyciski z aplikacji e-control bezpośrednio do domoticza, ale ja tego nie robiłem, gdyż nie potrzebuję wszystkim sterować z domoticza.
Potrzebowałem, żeby przy włączaniu TV uruchamiał się amplituner kina, żeby dźwięk był w lepszej jakości, kilka przełączników programów dekodera NC+ żeby o określonej godzinie konkretnego dnia przełączył kanał i tyle.
Instrukcja opracowana przez @isom
Dzieki @isom. Zainspirowany Twoją instrukcją zamówiłem sobie takiego Broadlink’a i jak przyjdzie to będę go integrował z openHab. Od dłuższego czasu mam niezrealizowaną potrzebę sterowania urządzeniami, którymi z racji wieku mogę tylko kontrolować za pomocą IR. Urządzenia mimo, że są wiekowe (audio) to nie chce wymieniać. Dodatkowo TV nie jestem w stanie uruchomić automatycznie. Mogę przełączać kanały, dawać głośniej/ciszej z systemu do automatyki, ale włączyć nie mogę. Z Broadlinkiem, zakładam, że to zrobię.
Myślę, że zrobisz, ja też mam sentyment do audio starszej generacji ( nic nie dorówna jakości tego dźwięku za takie pieniądze ).Ja TV w salonie mogłem włączyć- wyłączyć bez Broadlinka, ale już dekoder NC+ , 12-letnie audio , czy TV w sypialni 15-letni Sony niestety nie mogłem inaczej ogarnąć . Kupiłem dwie szt i obie śmigają , teraz mam funkcję SLEEP w sypialni (TV nie posiadał).Zresztą czas pokaże co jeszcze stanie się bardziej inteligentne w domu może jakiś wiatrak na pilota na przyszłe lato , ważne że działa i to nawet lepiej niż oryginalny pilot.
Funkcja SLEEP czyli wyłączanie np. telewizora? W jaki sposób to zrobiłeś, przecież włączanie i wyłączanie TV jest tym samym przyciskiem na pilocie więc broadlink nie wie czy wysyłając sygnał włącza czy wyłącza telewizor…
Super Tutorial z niecierpliwością czekam na taki pod openhab.Sam jestem na etapie kupowania Broadlinka. Czekam na dobrą promocję. Pewnie na 11.11 lub blackfriday coś wskoczy na gearbest.
@maras, ja mam juz w koszyku 34 rzeczy na Ali i czekam na 11.11
Dziękuję kolego @maras , ale udekorował ten mój wpis @adrian 🙂
ja nigdy w życiu
Ktoś coś ruszył z Openhab’em? U mnie za chiny nie działa wg. tej instrukcji https://goo.gl/NNR16o
Powalczę jak dojdzie do mnie z ChRL
Witajcie , @adrian czy twój Broadlink już dopłynął czy jeszcze na statku? Ile płaciliście za swoje urządzenia na Ali?
Na ebayu Broadlink RM Mini 3 jakieś 58zl z przesyłka. Co do producenta to pisze unbranded. Mam nadzieje ze Mini3 będzie się spisywał. Podobnie jak u Adriana, w tej chwili nie mogę włączyć TV bo mój producent wyłącza ŁAN port po wyłączenie odbiornika. Gdy odbiornik jest włączony sterowanie jest Ok ale nie zawsze 100%.
Czekam na wieści o testach z openhab.
Pozdrawiam
11.85$ i jeszcze płynie
witammi niestety nie pojawiło się nic w zakładce „przełączniki". Mój model to Broadlink RM PRO+ RM33. Nie wiem czy to tym jest spowodowane??
Sprawdź co masz w logach domoticza , jeżeli typ urządzenia ustawiony w konfigu wtyczki jest nieodpowiedni to urządzenia się nie pojawią . Jeżeli w logach są błędy to zrób screen-a i wstaw
coś takiego mam w logach
Screenshot_3.png
Sprawdzałeś czy w KONFIGURACJA/ URZĄDZENIA nie masz nowych przełączników do dodania ( mają zieloną strzałkę )?
niestety, w konfiguracji – urządzenia nie mam niczego nowego z broadlinka
Spróbuj dodać ręcznie jeśli macie taką możliwość w domoticzu. Z tymi pro+ chyba coś jest bo w internecie dużo ludzi ma z tym problem. Mi tez automatycznie nie wykrywa na openhabie.
co masz na myśli „ręcznie dodać"?? Też właśnie się doczytałem, że ten model to jakiś wykastrowany jest, szkoda, tylko, że ta wiedza po zakupie przyszła ;-)))
Nic mi więcej nie przychodzi do głowy dlaczego tak jest , nie mam takiego sprzętu żeby to sprawdzić więc może ktoś inny pomoże
Gdyby ktoś potrzebowałBroadlink za 9.99$ z kodem „DJQXD" https://goo.gl/sSGX58
Oczywiście, że wł/wył jest tym samym przyciskiem, ale TV ma akurat USB więc problemu nie było , z wyjścia USB zasilona cewka przekaźnika miniaturowego a styki tego przekaźnika to czujnik stanu TV w domoticzu , do tego proste zdarzenie i śmiga.A skoro już zacząłem o tym USB to wydajność tego jest taka że oprócz cewki przekaźnika zasilam z tego 9 szt led ( taśma) przyklejona do tylnej scianki TV , daje tyle światła że wystarczy do oglądania bez dodatkowego oświetlenia a wyłącza się razem z TV .
Witam1. Utworzyłem folder przez filezille i wgrałem pliki:Wygląda to tak:wgrane-pliki.pngNastępnie chcąc nadać uprawnienia otrzymałem odpowiedz w konsoli że niema takiego katalogu więc połączyłem się przez VNS Viewer z malina i dodałem uprawnienia w menu graficznym.2. Instalacja przebiegła pomyślnie.
Niechcący dodałem sobie dwa razy BroadLink-a teraz jeśli chcę go sunąć to się mi wiesza Domoticz w takim momencie:Domotisz-wisi.pngPomaga tylko restart maliny. W przełącznikach nic się nie pojawiło. Zrobiłem aktualizacje systemu i wszystko poszło ok ale i tak mam taki problem:
image19.jpeg
też tak miałem, najpierw wyłącz go, pewnie się wtedy zawiesi system, zrestartuj domoticza, po ponownym uruchomieniu braodlink powinien być widoczny jako wyłączony, wtedy spróbuj go usunąć.
Ustawienia w obu takie same ? IP itd . Jeżeli tak to zaznacz jeden zmień IP na dowolne wciśnij aktualizuj i potem dopiero usuń
Tak @isom ustawienia w obydwóch takie same. Coś musiało pójść nie tak podczas całej operacji dodawania. Sprecyzowałem wyżej jak to wszystko robiłem i mam jakiś problem z domoticzem.Wyłączenie Broadlink-a nic nie pomaga system się zawiesza przy próbie usunięcia.
@daro1003 spokojnie , spróbuj zmienić tak jak pisałem wcześniej a jak nic nie pomoże to sudo service domoticz.sh stopPotem usuń cały folder Broad Link czyli wywalisz wtyczkę sudo /etc/init.d/domoticz.sh restarti
Ok dzięki @isom po usunięciu wtyczki jak pisałeś udało się normalnie usunąć w Domoticz-u Broadlink na liście w zakładce sprzęt.Skopiowałem pliki ponownie i dodałem Broadilnk-a dodał się na liście lecz brak nowych przełączników.W zakładce Urządzenia również nic się nie pojawiło ;/No i logi błąd tylko ponieważ MiLoght jest wyłączony.Logi.pngUstawienia:Ustawienia.pngNa liście:Lista.png
Ja osobiście nie miałem takiego przypadku, ale widziałem w necie info, że te najmniejsze Broadlinki czasem opornie się łączą z domoticzem. Podobno można najpierw skonfigurować jako Remote Control RM2/RM mini3 with Temperature device.Jak się połączy i pojawią się urządzenia to trzeba to przekonfigurować i usunąć z listy urządzeń czujnik temperatury.Nie sprawdzałem tej kombinacji ale spróbować raczej nie zaszkodzi .
Ok dzięki jak najbardziej spróbuje.A podeślij link do aukcji co kupowałeś swojego.
Poszukam i wstawię PS link jest w opisie na samym początku tego tematu
Tak to jest link do listy z aukcjami i ja zakupiłem z tej aukcji.No niestety nie łączy się zmiany nic nie dają a za każdym razem gdy chcę coś zmienić Domoticz się wiesza. Coś źle na niego wpływa ta wtyczka.Zastanawia mnie dlaczego w folderze Broad Link mam jeszcze inny folder.W folderze tak to wygląda:wgrane-pliki.pngCzy możesz kolego @isom sprawdzić czy u Ciebie jest tak samo ?
@daro1003 daj znać czy udało się z tym ustawianiem Remote Control RM2/RM mini3 with Temperature device.Jeżeli tak to przyda się innym .
Niestety nie udało się, dalej nie działa.Jeśli tylko skopiuje pliki do folderu plugins -> BroadlinkRM2 to Domoticz podczas zmian w zakładce sprzęt wiesza się.Na grupie FB Domoticz Polska uzyskałem informację że MAC adres powinien być wpisany bez myślników lecz tez to nie pomogło. Uzyskałem również tam link do instrukcji jednak ona również nie okazała się pomocna.
Witam. czy może mi ktoś podpowiedzieć z czym może być związany błąd w logach domoticza
2019-03-29 22:12:00.636 Error: PluginList: Parsing '/home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM3/’, 'Error document empty.’ at line 0 column 0 in XML ".
wszystko zrobione z instrukcja ale plugin nie wstaje 🙁
A dlaczego nazwałeś folder BroadlinkRM3 ? Usuń to utwórz BroadlinkRM2 i skopiuj pliki ponownie . Ma to znaczenie dlatego że system tworzy sobie dodatkowy folder z taką nazwą gdzie przechowuje kody pilotów . jak nazwy się nie zgodzą to nie odpali
z 2 jest to samo. 3 dałem na probe. Dalej nie pojawia Typ urządzenia Broadlink … 🙁
Pobierz z droboxa wszystkie pliki tego pluginu i skopiuj wszystko do tego folderu . Nie wiem co się zmieniło od czasu pisania tego poradnika bo wtyczka się cały czas rozwija . Jutro na testowej malinie sprawdzę całą instalację i jak coś się zmieniło to wstawię poprawki do pierwszego wpisu
tak mam właśnie zrobione – ja mam narazie domoticza podłączonego z inode i swietnie gra
ale z RM wlasnie taki problem
Witam. Udało się na to zerknąć ?
Dopisze, że PI mam w pełni z aktualizowane. Python w wersji 3.5.3, pliki z dropboxa pobrane na najświeższe. Domoticz 4.9700
sudo apt-get install python3.4 libpython3.4 python3.4-dev
i odrazu poszło
@majcher99 na wersji pythona 3.5 , ta sama wersja domoticza Raspbian Stretch samo dodanie wtyczki Broadlinka nie stanowiło problemu.Natomiast po dodaniu konkretnego urządzenia z MAC i IP nie dodawało urządzeń i wieszało domoticza , więc co zrobiłem:Usunąłem wtyczkę i pliki z folderu BroadlinkRM2 potem
potem
sprawdzamy pip3 list
powinno być tam między innymi broadlink 0.9 i pyaesjak jest tam pycrypto i pycryptodome to odinstalowujemy i restartujemy system
Dodajemy do folderu BroadlinkRM2 pliki wtyczki , restartujemy domoticza i sprawdzamy, jak dalej fiksuje to
po tym powinno działać , przynajmniej u mnie zadziałało . Dodatkowo warto dodać do plików kopiowanych do folderu BroadlinkRM2 , plik bug-fix in Timeout podobno leczy błędy w logach domoticza.
Dzięki za pomoc.
Działa uczenie i działa sterownie. problem jeszcze z importem z urządzenia.
2019-03-30 17:51:55.567 Error: (RM_SALON) 127
2019-03-30 17:51:55.567 Error: (RM_SALON) /home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/plugin_http.sh 0.0.0.0 9000 BroadlinkRM2
2019-03-30 17:51:55.567 Error: (RM_SALON) None
2019-03-30 17:51:55.572 Error: (RM_SALON) Not able to start Web server
Dodatkowo zapytam się czy RM mini 3 ma czujnik temperatury ?
Mój mini 3 nie ma czujnika , Chyba tylko te większe z RF mają . importem sie nie bawiłem bo nie miałem takiej potrzeby więc nie pomogę
A u mnie cały czas wali takimi błędamizrobiłem upgrade dystrybucji i nic nie pomogło …
Możesz sprawdzić takie dwie komendy zaznaczyłem je na żółto i porównaj z tym co jest u mnie . Twój błąd jest opisany na wiki wtyczki patrz NOTA https://www.domoticz.com/wiki/Plugins/BroadlinkRM2.html
rm2.JPG
WitamMam u siebie podłączone dwa broadlinki – rm2 i rm mini3. Wszystkie są widoczne w domoticzu jednak jest problem z nauką kodów IR na rm mini3 – nie chce wejśc w tryb nauki. RM2 działa bez problemu. Zrobiłem już wszystkie kombinacje z tego tematu i nic nie pomaga. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie ?
@piotras78Spróbuj nauczyć pilota oryginalną aplikacją Broadlinka kodów pilota a później importuj je z poziomu Domoticz, można aktywować nie aktywny przycisk importu konfiguracji z broadlink.
Jest gdzieś do tego jakas instrukcja ? Rozumiem że trzeba włączyć imort device w ustawieniach i wtedy pojawia mi się dodatkowa funkcją ale jak ja klikam to ciagle jest szara i wył.Edit:Instrukcje znalazłem ale jest jakiś sajgon z tymi pilotamiZaczne od aplikacji e-control – na note 9 nie da się wyszukac niczego. Na Galaxy s5 ze starym androidem znajduje własicwa siec wifi ale wyszukuje tylko RM2. Mini 3 znajduje dopiero w inne aplikacji – BroadLink ale z niej nie da się eksportowac kodów (nie moge ich odszukac w plikach). Generalnie ten RM2 działa znacznie lepiej a tego mini chyba nie warto kupować. Po grzebaniu w systemie domoticza RM2 też nie uczy sie juz kodów bezpośrednio
Mi się wydaje, że nauczyłeś przycisków pilotów tego RM2, pliki przycisków zapisały się w folderze „c" i drugi raz już się nie będzie uczyć . To samo dotyczy RM3 mini , jeżeli w ustawieniach dla RM mini masz też folder c to nie będzie się uczyć tych samych przycisków pilotów bo ma je już w pamięci . Jak chcesz mieć dwa broadlinki obsługujące te same piloty to foldery z kodami pilotów muszą mieć różne nazwy. Myślę że jak w ustawieniach wtyczki dla RM mini ustawisz folder BroadlinkRM2 bez tego c: i zaktualizujesz ustawienia to pewnie ten maluch zacznie się uczyć .A żeby się upewnić to sprawdź błędy w logach jak próbujesz drugi raz uczyć tego RM2 jak dostaniesz coś w tym stylu
to znaczy że te przyciski RM2 już zna.
RM2 i RM3 uczą się zupełnie innych kodów (sa w różnych pomieszczeniach). Taki komunikat BroadlinkRM2/BroadlinkRM2-37-6.iniError: (Salon RM2) File exist miałem przy rm2 jak wgrałem baze danych do nowej instalacji – tak jakby zliczał sobie nr plików (ta końcówka z nr) od początku ale przeklikałem parę razy bez zapisywania i zaczął dalej uczyć się normalnie. Ten Rm 3 mini nie wchodzi nawet w tryb programowania więc niczego nie zwraca – nawet jak był sam w systemie.
Jest jakaś możliwość wykonania backupu kodów pilotów i przerzucenia ich do nowej instalacji domoticz? Mam na karcie folder c: (ten który jest wskazany w zakładce konfigurującej broadlinka) ale nie mogę się do niej dostać – brak uprawnień. Może jest też opcja przerzucenia ich z RM2 (ten daje się uczyć) do rm3 (brak możliwości wejścia w tryb nauki)? Kod IR jest taki sam a to tylko urządzenie wykonawcze
@piotras78Ja mam u siebie RM3 mini Ustawienia mam takie i import oraz learn działa. Wiadomo IP i MAC twojego RM Screenshot_20191019-080427_Chrome.png Screenshot_20191019-080357_Chrome.png
Może to kwestia firmwaru wgranago w mini3 – mój jest w miarę świeży – może coś pozmieniali bo nie widzi go też e-control (ta na androida) a jak wgrałem inna nowsza aplikację do ustawienia braodlinków to go znalazło i puściło update firmwaru.
Generalnie jak dla mnie to najgorsza sprawa w domoticzu to brak standaryzacji jeżeli chodzi o wtyczki. Każdy pisze co chce i jak chce i na dowolnych bibliotekach. Jak chodzi Broadlink to nie chodzi airly jak airly śmiga to broadlink pada i tak zawsze coś
Co do zliczania plików ( numerów ) to nie koniecznie , u mnie po usunięciu dwóch plików i nauczeniu RM-mini jednego przycisku w folderze wygląda to tak broadlink.JPGczyli ominęło 6 i zapisało pod tym numerem pod jakim było wcześniej. ja mam dwa RM mini i oba działają bez problemów razem z Airly i kilkoma wtyczkami jeszcze . Może coś jest na rzeczy z tym firmware rzeczywiście.
Chodziło mi o sytuacje kiedy kody nie są usuwane a wgrałem konfig z przypisanymi pilotami na świeża instalacje domoticza. W Twoim przypadku zapisał pewnie nowy kod pod pierwszy wolny (po usunięciu starego) numer. Wczoraj w nocy udało mi się postawić nowy system który obsługuje airly i broadlinka – raspbian stretch (ostatnie wydanie) + python 3.7.4 i wszystko działa. Jak instalowałem do tego raspbiana pythpona 3.5.4 lub stawiałem najnowszego raspbiana z pythonem 3.7.4 to zawsze któreś z tych urządzeń nie chciało działać – dziwne to tym bardziej że procedura instalacji była zawsze taka sama. W wolnej chwili spróbuje zmienić uprawnienia do folderu w którym są przechowywane kody z RM2 i przegram je do folderu z rm3 (rozbiłem je na różne katalogi), popatrze sobie w pliki i może uda się chociaż z tej rm3 wysyłać sygnały. Aktualnie walczę żeby domoticz uruchamiał się z dysku twardego. Mam 3B i zmieniony bit OTP ale nie chce startować a procedura która do tej pory działała http://cezarowy.blogspot.com/2018/01/przechodzimy-na-malinie-z-karty-sd-na.html teraz nie chce więc kolejny problem do rozwiązania.
Czy ktoś sprawdzał czy ta instalacja broadlinka https://github.com/Whilser/Broadlink-RM2-Universal-IR-Remote-Controller-Domoticz-plugin to jest to sama co opisana na forum ? Nie widzę tam potrzeby kopiowania plików jak w opisie na forum
@piotras78 to jest inny plugin
Witam
Wczoraj po upgrade ubuntu do 18 przestał mi działać broadlink okazało się ze ze wywaliło mi pakiet pip3. Po zainstalowaniu i i do instalowaniu w pip3 pakietu broadlink tez nie ruszyło .
Pakiet był w wersji 0.14 można to sprawdzić wpisując w cli : pip3 list
Następnie
sudo pip3 uninstall broadlink
Potem instalujemy 0.8
sudo pip3 install broadlink==0.8
Lub wersję 0.10 też podobno działa ja zrobiłem na 0.8
sudo pip3 install broadlink==0.10
Kolejnym krokiem jest od instalowanie pakietu
sudo pip3 uninstall pycryptodome
A w miejsce poprzedniego pakietu instalujemy pakiet pyaes
sudo pip3 install pyaesOd razu zadziałało u mnie, miałem jeszcze dwa Domoticze na ktorych nie działały broadlinki a teraz też działają
Hej, wiecie skąd mogę pobrać pliki wspomniane w tym artykule? Link do Dropbox nie działa.
Witam ponownie
Po upgrade Domoticz do najnowszej wersji przestał mi działać pilot ktoś coś zauważył, system go widzi ale nic nie działa .Nie uczy się kodów nie działają stare …
Dobra, sytuacja wstępnie opanowana .
Działają stare piloty, nie działa nauka poszczególnych przycisków (przechodzi przez naukę do testu, test jest ok ale nie przechodzi do zapisania kodu, nie działa webserwrer do importu plików z aplikacji.
Wie ktoś może jak stworzyć w domoticzu zakładkę pilota takiego rozwijanego i dodać do niego odpowiednie kody ?
Witam
Chciałem odświeżyć temat. Z racji że załadowałem radio do domoticza i zrobiłem na pulpicie dashticz sterowanie radiem internetowym chciałem zrobić również sterowanie wzmacniaczem do tego celu użyłem Broadlink RM3 dodane guziki pilota w aplikacji. Teraz czas na domoticz no i zonk bo nie mam wtyczki Broadlink RM2 a posiadam smarticza gdzie ta wtyczka powinna być. Link do plików wtyczki z pierwszego postu @isom jest nie aktywny. Skąd więc mogę pobrać wtyczkę lub może gdzie się podziała wtyczka Broadlink RM2 w smarticzu ?
@daro1003 stara wersja wtyczki już nie jest wspierana i plików nie ma na github . Dlatego w nowszej wersji smarticza nie ma już tej wtyczki.
Jest nowa wersja, którą się zupełnie inaczej instaluje i wspiera ona nowsze modele tych bramek.
Jest gdzieś coś na jej temat ?
Niema bardzo innej możliwości integracji mojego wzmacniacza jedynie rozbiórka i podlutowanie się pod przyciski panelu. Najlepiej byłoby przez Brodalinka.
Do jednego wzmacniacza wystarczy wemos z diodą IR i wysyłanie kodów obejrzyj sobie film na moim kanale YT „Pilot do sterowania klimatyzatorem"
Dokładnie ja mam w domu 4 sztuki na wemosie + IR dają świetnie radę, na espeasy zrobiłem choć wtedy jak działałem to trzeba było dedykowany soft pod IR wgrywać ale to żaden problem a no i do diody nadawczej przydał by się wzmacniacz bo same IR to działają z 2 cm 😉 wiec zasięg marny, kupowałem IR ze wzmacniaczem na bootland
Dzięki zakupiłem diody i odbiornik IR jak dotrze będę konstruował mam nadzieje że odpale. Potrzebuję tylko włącznie wzmacniacza regulacje głośności i zmianę źródła dźwięku w sumie 5 – 6 klawiszy z pilota da rade ?
@isom na schemacie już zbudował wzmacniacz na tranzystorze BC546B więc powinno być ok.
@daro1003
no to spoko, działaj …
Witam
Udało się skonstruować moduł na wemosie.
Tasmota załadowana i w konsoli odczytuje kody po kliknięciu pilotem.
Teraz pytanie jak przenieść odczytane linie do domoticza na switch ?
Potrzebuję zrobić 4 guziki w domoticz które będą ON/OFF amplituner to na jednym guziku głośniej, ciszej, i guzik włączający odpowiedni AUX amplitunera czyli 4 funkcje.
Użyj reguł tak jak w moim filmie , albo żądania http , nie będę się rozpisywał bo piszesz w temacie Broadlinka
Ok zrobię nowy temat może się komuś przyda na przyszłość jak skonstruować pilota do jakiegoś tam sprzętu.
Oglądałem wszystkie 3 odcinki ale zawiesiłem się w tym miejscu.
@daro1003 to obejrzyj raz jeszcze na spokojnie. Tasmota odczytuje pełny kod pilota i w podaje go w konsoli. Kopiujesz linie i zapisujesz. Regułami ustawiasz, które mają być wywołane.
W espeasy jest więcej klikania. Z kolei możesz łatwo wykorzystać te kody, które odczytasz na Tasmocie.
Może odgrzewam kotleta, ale mógłby ktoś na nowo udostępnić pliki z pierwszego postu?
Nawet gdybym je miał do tej pory, to już są na tyle nieaktualne, że na 99% nie uda się tego uruchomić. Tyle wersji Pythona wyszło od tego czasu i o ile pamiętam sam musiałem modyfikować kilka plików jakiś czas temu. Obecnie nie używam już Domticz i nie wiem jak wygląda aktualna wtyczka.
@elpaul udało Ci się odpalić Broadlink RM mini 3 na aktualnej wersji Domoticza ?