Witam.
Bardzo proszę o pomoc. Sytuacja faktyczna. Rolety okienne będą sterowane przy wykorzystaniu Shelly 2.5 poprzez Wifi (etc) oraz przy wykorzystaniu przycisków lokalnych ( w każdym pomieszczeniu ). Inwestor posiada ponadto centralne sterowanie roletami ( przełącznik przy drzwiach wyjściowych ). Jest przewodowe połączenie między punktem centralnym a poszczególnymi przyciskami - punkami w pomieszczeniach.
Jaki należy wykorzystać sterownik do punktu centralnego, aby można było całościowo np z przycisku zamknąć / otworzyć rolety. Dystr. Shelly polska stwierdził iż może być to np Shelly 1 , jednakże nie mogę go przypisać do grypy gdzie są już sterowniki shelly 2.5 tracujące jako roletowe. Czy musi to być Shelly 2.5.
Proszę o informację i dziękuje z góry
@kziek12 możesz to zrealizować dowolnym Shelly , 2,5 , 1, czy 1PM , warunek jest jeden jak nie korzystasz z własnego serwera to wszystkie moduły roletowe i ten dodatkowy muszą być połączone z chmurą. Wtedy nie dodajesz tego shelly - sterownika do grupy bo się nie da , tylko tworzysz dwie sceny jedna dla Otwarcia grupy rolet druga dla zamknięcia.
@kziek12 udało Ci się to podłączyć?
Mam ten sam problem ponieważ chciałbym sterować roletami zarówno z tel jak i przycisków w tym najważniejsze - centralnie.
Rozeznawałem temat i póki co tylko Blebox miał taką funkcjonalność po zastosowaniu dodatkowego modułu jednak ich koszt jest znacznie wyższy niż Shelly dlatego mam nadzieję, że uda się to podłączyć centranie na przycisku.
Witam. Będę to sprawdzał pod koniec tygodnia, dam znać jak to działa.
I jak tam podłączone? 😉 poprosiłbym o schemat jeśli można bo sam będę montować u siebie. Dzięki
Odkopuję temat.
Udało się komuś rozwiązać centralne sterowanie roletami za pomocą fizycznego przycisku?
@beat87 jak sterujesz każdą roletą - jaki moduł ? jaki serwer chmura czy lokalny ?
Aktualnie jestem przed zakupem rolet. Więc na razie rozpatruje temat teoretycznie.
Mam przygotowaną instalację przewodową pod sterowanie lokalne i centralne. Jako sterownik chciałem użyć właśnie shelly 2.5 i tak jak było to poruszane w tym temacie zastanawiałem się czy uda się wykorzystać istniejącą instalację przewodową do sterowania centralnego.
Rozmawiałem z gościem co bezpośrednio pracuje w Shelly i odpowiedział mi, że jest to możliwe. Grupuje się rolety i następnie tworzy scene np dla calego piętra i parter czyli jedna scena - 1przycisk, druga scena- 2przycisk.
Jako, że jeszcze daleko mi do etapu podłączenia rolet to nie mam przetestowane.
Dodatkowo pisałem do przedstawiciela w polsce id3.pl i otrzymałem taką samą odp ;)
@beat87 Przy Shelly instalacji przewodowej do sterowania centralnego nie wykorzystasz. Sterowanie silnikiem rolet polega na podaniu Fazy na wejście sterujące w Shelly , jeżeli połączysz te wejścia to podanie Fazy uruchomi wszystkie rolety i nie ważne czy zrobisz to z przycisku centralnego czy z przycisku konkretnej rolety . Jak chcesz używać Shelly to tylko tak jak napisał przedmówca czyli sterowanie za pomocą zdarzeń ( scen ) . Mając własny lokalny serwer nie ma problemu będzie to działało praktycznie jak sterowanie przewodowe , gorzej z serwerem w chmurze bo jak zabraknie internetu sterowanie centralne nie zadziała