UWAGA: Strona oraz Forum Smart'ny Dom nie będzie dostępne 23 Grudnia 2024 ze względu na przenoszenie serwisu na mocniejszą maszynę.
W tym czasie polecam poświęcenie swojego czasu na pomoc partnerowi w przygotowaniu udanych Świąt 😉
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
Witam wszystkich. Jestem zielony w świecie Smart Home, szukam 1 raz w życiu przełącznika i proszę o pomoc. Mam konkretne pytanie gdyż nie znalazłem wciąż jednoznacznej odpowiedzi i rozwiązania.
Czy wyłącznik Sonoff Basic R3 WiFi lub starsza wersja R2 lub jakiś inny wyłącznik, w sytuacji utraty zasilania i po powrocie zasilania - przechodzi w stan załączenia jaki był przed utratą zasilania? Jeżeli tak czy odbywa się to bez modyfikacji firmware urządzenia i przy domyślnej aplikacji, czy jednak trzeba coś pozmieniać, kombinować?
Po prostu potrzebuje taki przełącznik, który spełni tylko te 3 zadania (żadnych innych jak sceny czy harmonogramy):
1. sterowanie poprzez WIFI (lub 3G/4G/LTE),
2. zmiana stanu załączenia poprzez smartfon,
3. po powrocie zasilania -> urządzenie wraca do stanu ON/OFF takiego jakie było przed utratą zasilania (jest to bardzo istotne).
Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedź.
Poczytałem troszkę i z tego co rozumiem mogę na przełącznik Sonoff wgrać firmware tak by obsługiwało aplikację Shelly, dobrze kombinuję? 🙂
Dlaczego tak: gdyż wyłącznik Shelly 1 ma w specyfikacji pracę w zakresie temperatur od 0 do 40 stopni C i dla mnie te 0 stopni to zbyt wysoko gdyż on ma pracować na dworze zamknięty w skrzynce, a Sonoff pracuje w -20 do 70 stopni.
@dimax źle kombinujesz :)) O ile samo wgranie firmware nie stanowi problemu to już ID modułu niestety tak. Każdy shelly ma swój indywidualny ID i na podstawie tego jest rozpoznawany przez serwer w chmurze.
Co do warunków pracy i temperatur to chińczyk podaje bez zastanowienia -20 do 70 a produkuje dodatkowe obudowy IP67 dla sonoff basic , nie zastanawia Cię dlaczego ? Allterco- Shelly podaje 0 bo tak nakazuje zdrowy rozsądek , a sytuacja wygląda tak:
Jeśli shelly będzie na stałe podłączony do zasilania i zamknięty w puszce IP 67 to bez problemu może pracować do -25 stopni.
Producent zabezpiecza się na wypadek zamontowania przez kogoś takiego modułu bezpośrednio na zewnątrz i zasilaniu go sporadycznie.
W takim przypadku zmarznięta elektronika po podaniu zasilania zaczyna się szybko nagrzewać co powoduje skraplanie się wody wewnątrz obudowy a to może prowadzić do uszkodzenia modułu.
W rzeczywistości po zamontowaniu takiego modułu w hermetycznej puszce ( moduł załącza oświetlenie ogrodowe) wszystko działa poprawnie już drugi rok i nigdy nawet tam nie musiałem zaglądać
Bardzo dziekuje za cenne wskazowki 🙂 Ja jestem totalnie zielony w temacie wiec kazda informacja od Was jest na wage złota.
A powiedzcie czy jest takie urządzenie ale nie na WIFI a na 3G/4G ?
Ja szukałem i raczej nie znalazłem, może Wy cos wiecie 🙂
@dimax chodzi ci o przełącznik z LTE/3G ? - to będzie coś jak telefon z włącznikiem... ale są:
Są też po kablu LAN...