Musze przemyslec. I tez miedzy czasie pracowac
Ok . Troche przemyslalem.
Rate
tak jak mowisz Adriam.
Poniewaz ten parametr bedzie uzywany w zdarzeniach wiec ustawianie czasu jest wedlug mnie dobra rzecza. Poniewaz jesli bede chcial wiedziec co minute jak intensywnie pada to ustawie co minute. Jak bede uzywal ten parametr do podlewania to moge ustawic np na 23h i jak w tych 23godz deszcz byl by mniejszy niz xxx to podlewaj mi.
Counter zlicza wszystko a domodicz sortuje to na godziny , rysuje slupki , rysyje krzywa miesieczna.
Kasowanie o 24:00.
Czy potrzeba co godzine? Mysle ze nie. Nawet zeby nie komplikowac sobie zycia.
Fajnie jeszcze jakby sie isom tu nasz znawca wypowiedzial.
Edit
z tym ze jak ktos ustawi dlugi czas np 23h to dane prawdopodobnie beda wysylane raz na 23 godz i domoticz prawdopodobnie narysuje wykresy i pokarze deszcz po wyslaniu danych czyli nic sie nie dzieje przez 23h a potem sie okazuje ze byla ulewa.
Zmieniłem tak na szybko jak wysyłam do domoticz ten rain_counter - jest rosnąco
nie zapisuję na razie w pamięci ESP narastająco tych wartości więc jeśli zresetuje się ESP to rozpocznie liczyć od zera. Docelowo jeśli o takie wysyłanie do domoticz będzie chodzić to zrobię, że nie będzie się resetować.
@Krzysztofch look'niesz czy o to chodzi?
@krzysztofch Ten czujnik działa jak wskaźnik chwilowego zużycia i jednocześnie licznik z minimalnym zakresem 1mm . Wyobraź sobie licznik zużycia wody który ma rozdzielczość w litrach a Ty przepuścisz przez niego kilka mililitrów . Twórca domoticz w jednym z tych linków które wstawiłem wskazuje żeby przy obsłudze tego czujnika kierować się przykładem z wodomierza . Czyli jak napada jeden pojemnik ( impuls) to pokaże chwilowy deszcz , ale jak nie jest tego deszczu tyle żeby przekroczył podstawową jednostkę wskazań dziennych to pokaże 0