No i dobrze przynajmniej czujnik nie jest blisko ESP i ma sporo miejsca w tym korku 🙂
UWAGA: Strona oraz Forum Smart'ny Dom nie będzie dostępne 23 Grudnia 2024 ze względu na przenoszenie serwisu na mocniejszą maszynę.
W tym czasie polecam poświęcenie swojego czasu na pomoc partnerowi w przygotowaniu udanych Świąt 😉
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
@krzysztofch nie każdy wykorzysta ten soft do stacji pogodowej , jak ktoś chce mieć np dobry czujnik wilgotności i temp w łazience i sterować wentylatorem to może to spokojnie wykorzystać . Czujniki DHT ja złapią dużą wilgotność to potrafią ją trzymać nawet jak już wcale takiej dużej w pomieszczeniu nie ma . To tylko jeden przykład ale można to wykorzystać nawet w ogrodzie wykorzystując czujnik natężenia oświetlenia do włączania oświetlenia ogrodowego .
Mi w tym sofcie przydał by się jeszcze taki czujnik jak do kontaktronów ( czujnik deszczu do podlewania ) i analog ale to już było opisywane
Standardowo na stabilizatorach LDO będzie można zejść do około 3,1V. Ja planuje zamienić LDO na przetwornice step up/down i zejść do 2,7V co zapewni trochę więcej czasu pracy z baterii. A jak na cały dzień spadło do 3,25V to całkiem nieźle, tylko że nie masz jeszcze HPMA115S0 a on na pewno trochę energii pochłonie.
Przy zasilaniu z aku , przydało by się dać większy ten solarek , albo chociaż dołożyć drugi taki i dwa w ładnej ramce pod katem w stronę słońca tzn na południe powinno spokojnie dać radę nawet w mniej słoneczne dni
@krzysztofch a jak chcesz usypiać esp za pomocą przekaźnika ?
Chciałem wiedzieć ile ci to trzyma czasu, czy właśnie będzie sens komplikować układ zasilający aby zyskać z 10% więcej czasu z baterii.