Mam falownik Solaredge, podłączony przez API do HA -tutaj wszystko ok. Chce uruchamiać pompę ciepła, w momencie kiedy produkcja na falowniku przekroczy wyznaczoną wartość np 1kW.
Do mojej pompy ciepła chce podłączyć urządzenie wykonawcze (np. Fibaro uniwersalny) które ma styk bezpotencjałowy. Problem w tym że urządzenie od Fibaro sterowane jest 2 wejściami i stan wyjść jest uzależniony od wejść, więc nic z tego.
Pytanie brzmi, czy jest cos na rynku co działa z HA i mogę w prosty sposób, załączać styk z poziomu HA? Coś na wzór Fibaro binary sensor.?
Coś a la:
https://elty.pl/pl/p/Sterownik-Przekaznik-WiFi-TUYA-BEZNAPIECIOWY/2507
Który zamyka obwód!?
I super o coś takiego mi chodziło! czy to będzie w pełni widoczne w HA ?
I super o coś takiego mi chodziło!
Ja bym wybral coś z lepszym wsparciem np https://energodom.pl/shelly-1-v3-wifi-przelacznik-dopuszkowy-brama-no-p-378.html
Tuya da się zintegrować z HA , ale polityka tej firmy jest dość dziwna, jak chcesz połączyć ich urządzenia bez chury, potrzebujesz załozyć konto na ich serwerze i odświeżać ważność tego konta co jakiś czas. Konto bez koniecznosci odświeżania to kosmiczny koszt 10.000 $
Jak nic dążą do wprawdzenia abonamentu dla użytkowników. To oczywiście moje przypuszczenia.
Tuya
- Mam konto (projekt) od ponad rok i nie zapłaciłem ani grosz.
- Jest jeszcze TuyaLocal i LocalTuya które działają lokalnie.
Ten, co likowałem jest pierwszym w wyszukiwarce (jako przykład, jest schemat podłączenia), osobiście wybrał bym coś po Zigbee.
Lub ze "stajni" Shelly jako niezawodność działania i możliwości konfiguracyjne.
Ja powiem inaczej NIE TUYA (maiłem 2 moduły i to jużo 3 za dużo ;))
Shelly, Tasmota
@bestb osobiście bym zostawił oryginał firmware, w HA połączy się bez problemu, a w razie czego można używać apki shelly.
Wgrać tasmotę zawsze można 🙂
Mam konto (projekt) od ponad rok i nie zapłaciłem ani grosz.
Nie zapłaciłeś, co nie znaczy że masz konto ważne bezterminowo, nawet jak się zarejestrowałeś jako betatester. A co do integracji z HA, to nie jest to dwa kliknięcia jak w przypadku shelly.
Można jeszcze wspomnieć o awaryjności części modułów Tuya.
Jedni mają szczęście inni nie 😉 mi np poszła karta WIFI można ja podmienić z ESP (bo w zasadzie jest to esp tylko w innym kolorze)
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, kupuje Shelly i temat z głowy.
Jeszcze jedno, czy ktoś testował to https://shellysa.co.za/products/relays/shelly-uni/
widze ze ma 2 wyjścia ale nie jestem pewnien czy sa bezpotencjałowe.