UWAGA: Strona oraz Forum Smart'ny Dom nie będzie dostępne 23 Grudnia 2024 ze względu na przenoszenie serwisu na mocniejszą maszynę.
W tym czasie polecam poświęcenie swojego czasu na pomoc partnerowi w przygotowaniu udanych Świąt 😉
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
Jeden z kolegów kupił moduły , które bliźniaczo przypominają klasycznego sonoffa , jednak to tylko podobny wygląd . Sercem tego urządzenia o nazwie SMART HOME jest układ ESP 8285 więc przy wgrywaniu alternatywnego softu trzeba o tym pamiętać .
Z organizacją GPIO też jest inaczej niż w klasyku , tu przekaźnikiem steruje GPIO 4 a GPIO 12 jest odpowiedzialne za przycisk , dwukolorowym LED sterują GPIO 13 (czerwony) i GPIO 15 (niebieski). Dla mniej obeznanych z lutownicą samo wgranie softu będzie trudniejsze , bo trzeba dolutować przewody od konwertera bezpośrednio do wyprowadzeń układu , dodatkowo GPIO 0 , które trzeba zewrzeć do masy nie jest na przycisku jak w sonoff , więc trzeba dolutować kolejny przewód i przed podłączeniem zasilania ( wgrywanie softu) należy to GPIO 0 połączyć z masą.
Pamiętajcie że nie jest to sonoff i softy dedykowane dla sonoffa gdzie GPIO są na stałe zdeklarowane nie będzie działać , mam tu na myśli np suplę , gdzie dla modułu sonoff wyjście na przekaźnik to GPIO 12 . Przy AFE trzeba to zmienić w panelu konfiguracyjnym a jeżeli ktoś chce suplę to tylko softy uni i koniecznie dla ESP 8285.
Poniżej wstawiam rozpiskę GPIO i widok płytki od strony połączeń
hej, dzięki za link, lecz niestety u mnie wygląda to trochę inaczej no i też układ jest inny bo ESP 8266 , jak będę miał chwilę to przyjrzę się dokładniej .
To napisz co to za cudo ?
Na szybkiego rozlutowałem obudowę sprawdziłem podłączenia , co do tego schematu to zgadza się na pewno RX , TX , 3v3 , GND , GPIO
natomiast nie jest to układ ESP 8285 lecz ESP 8266
Temat supli i tych urządzeń jest dla mnie nowy no ale powoli zaczynam ogarniać o co chodzi 🙂
No to sorki kolego , ale będziesz musiał sam przetestować tego dziwaka . Jak coś to pisz jestem otwarty na pomoc
ale niespodzianka 🙂 ciekawy klonik, trochę podobny, z obudowy, ale nie jednojajeczny
dzięki za rozpiskę !!!
Wgrywał ktoś już firmware do Yuntong Smart ?