Cześć,
W nowym domu, który mam nadzieję niedługo zasiedlić, większość włączników światła mam Sonoff'a (touche). W jednym miejscu na ścianie deweloper wywiercił 3 otwory w pionie na włączniki zgonie z normą (rozstaw puszek pod włączniki nie pasuje pod umieszczenie 3 Touch'y pod sobą). W związku z powyższym, jestem zmuszony skorzystać z alternatywnych włączników dotykowych polskiego producenta (zdjęcie). Nie chciałbym jednak rezygnować z możliwości sterowania za pomocą aplikacji.
W związku z powyższym, pod podwójny (dolny) przełącznik (widać na zdjęciu) zamocowałem w ścianie puszkę kieszeniową pogłębioną. Idea jest taka, żeby do tej powiększonej puszki wsadzić Sonoff Dual/Sonoff mini, aby móc sterować podwójnym oświetleniem.
Tutaj moje pytanie czy to będzie działać? Czy specyfika włączników dotykowych jest taka, że nie dało będzie się ich sterować przy pomocy przełączników Sonoffa?
Sorry za przydługawy opis, ale nie bardzo się w tym orientuję. Jeśli coś niejasno napisałem, proszę dajcie znać.
Dzięki za pomoc.
@rocksteady przypuszczam , że będzie problem większość wyłączników dotykowych na wyjściu podaje 230V a konkretnie Fazę , natomiast nie wspominając o dual , ale nawet sonoff mini do sterowania na stykach S1 S2 wymaga zwarcia styków.
Da się to obejść ale to już lekki mętlik się robi , bo trzeba do wyjścia dotyku podłączyć przekaźnik z cewką 230V , przez styki tego przekaźnika dopiero sterować sonoffem . Przy dualu to muszą być dwa przekaźniki i dolutowywanie się przycisków . Mało to eleganckie będzie
Dziękuję za odpowiedź. Najgorsze jest to, że to ten potrójny panel będzie wisiał w salonie, gdzie najbardziej zależy mi na sterowaniu oświetleniem z aplikacji.
Czy jest jakiś inny/łatwy sposób, abym miał w całym domu i sterowanie ewelink (google home) przy zastosowaniu Sonoff Touch i tego potrójnego modułu z załącznika powyżej?
Na Twoim miejscu pozbył bym się średnio działających sonoff Touch i w nowym domu zastosował moduły Shelly + te ładne dotyki.
Masz wtedy aplikację, która mniej drenuje baterie telefonów i sterowanie ( google home ) w bardzo prosty sposób https://www.youtube.com/watch?v=hZgJP_emAZE .
Dodatkową zaletą jest to że jak uszkodzisz taki dotyk to do czasu zakupu drugiego zastąpisz go nawet najtańszym włącznikiem kupionym w markecie czy sklepie elektrycznym. Wymiana na nowsze , ładniejsze ( zmienny gust kobiet ) też nie będzie stanowiła problemu.
Pociągnę temat dalej. Ponieważ wymiana większości włączników Sonoff Touch w domu nie wchodzi w grę (koszty), może ktoś byłby w stanie powiedzieć, czy do tych włączników nie dałoby się wgrać oprogramowania z Sonoff, aby działały z Ewelink, skoro te włączniki z linka poniżej działają z WiFI z aplikacją Smart Life. Tutaj dla przykładu opis przełącznika: