UWAGA: Strona oraz Forum Smart'ny Dom nie będzie dostępne 23 Grudnia 2024 ze względu na przenoszenie serwisu na mocniejszą maszynę.
W tym czasie polecam poświęcenie swojego czasu na pomoc partnerowi w przygotowaniu udanych Świąt 😉
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
Witam,
moje pytanie jest z zakresu podstawowego, tym nie mniej dla mnie jest dość istotne do zrozumienia kilku spraw związanych z tematem oprogramowania przełącznika. Pytania (jest ich kilka) dotyczą poszczególnych kroków (bez skrótów), które należy wykonać w celu otrzymania końcowej wersji oprogramowania końcowego (firmware) do przełącznika. Gromadzisz aktualną wersję w GitHubie, jest tam dużo plików i z nich powstają te końcowe, które są przedmiotem zawartości całej logiki sterowania. Jeżeli te zagadnienia są zbyt proste dla zaawansowanych, to być może powinienem szukać odpowiedzi w innych miejscach, w każdym razie z pewnością znajdzie się wielu, których to zainteresuje.
Pytania:
1. Jakie środowisko należy przyjąć do obróbki oprogramowania?
2. Jak wygląda podstawowy "przebieg" przejścia od programu źródłowego do wykonalnego?
3. Skąd np: wziąć INTERNAL://NODEMCU i co to jest? Skąd się wzięło ono na poz 1 ścieżek w programie, które zapisuje flash-a, ma start adresu :zero, ale nie jest zaznaczone krzyżykiem z lewej? itd, to może tyle na początek
Pozdrawiam
Witam, jakie środowisko programowania? Ja osobiście z sonoff pracuje z Arduino/C - daje chyba największe możliwości, ale można też programować w innych językach np. Lua. Istotne z pkt. widzenia odpowiedzi na pytania. Odpowiem na nie w tym tygodniu.