Jak w tytule . Jeśli podamy prąd włącznikiem a następnie podamy komendę włączenia lampy przez shelly to czy nie zrobimy zwarcia ?
Jeśli nie to czy wyjście włącznika można podłączyć pod gniazdo "o" w shelly ? wtedy włącznik włącza oświetlenie na stałe a przy rozłączonym włączniku sterujemy lampą przez shelly.
PS pomijamy sprawę czujnika.
link do schematu https://www.shelly-support.eu/index.php?attachment/12795-ar768-schaltungpir-png/
@krzysztofjastrzebski schemat jest ok nic nie trzeba zmieniać , włącznik wyłączony oświetlenie działa na podstawie PIR , włącznik ON Czujik jest ignorowany i żarówka świeci na stałe. Przy włączonym włączniku nie reaguje też na komendy - nie wyłączysz żarówki
wszystko fajnie tylko po co Shelly?
Taki układ działa z samym czujnikiem ruchu, który ma wbudowany przekaźnik. Jeśli nie sterujemy tego z poziomu automatyki to moduł Shelly jest zbędny moim zdaniem.
@pawell32 jak ktoś dokłada shelly, to nie zakładam, że będzie to działać bez automatyki , sam czujnik i lampa nawet z włącznikiem to bardzo ułomny układ i to shelly znacznie rozszerza możliwości sterowania , chociażby różne czasy podtrzymania przekaźnika w zależności od okoliczności czy brak migania żarówki jak skończy się czas podtrzymania przez czujnik a jesteśmy w zasięgu jego działania
Też bym tu widział włącznik dzwonkowy /bistabilny , podłączony równolegle z PIR , i ustawienia dwukliku ( do permanentnego włączenia i wyłączenia) , a jedno kliknięcie do zdublowania czujnika.