Hej,
Czy Shelly 1 da się podłączyć w taki sposób aby na wyjściu nie było napięcia? Chciałbym użyć moduły jedynie do zamykania obwodu.
Czy jeżeli podłączę kabelki z napięciem jedynie pod wejścia L i N (230V AC), to na wyjściu I i O otrzymam właśnie taką możliwość zamykania/otwierania obwodu przez określony czas?
Chciałbym skorzystać z tej funkcjonalności do obsługi elektrozamka.
Hej, osobiście nie sprawdzałem ale czytając:
Dane techniczne
- Zasilanie:
- 110-240V +/-10% 50/60Hz Ac
- 12V DC lub 24-60V DC (zmiana przy pomocy zworki)
- Ilość wyjść: 1 bezpotencjałowe lub zmostkowane z 230V!
- Maksymalne obciążenie na kanał: 16A
- Temperatura pracy: od 0 do 40C
- Wymiar: 41 x 36 x 17 mm
To jak najbardziej tak skoro masz jedynie bezpotencjalowe wyjście. Tylko ta temp pracy mnie zastanawia co zimą w przypadku mrozów jeśli będziesz ten przekaźnik miał zainstalowany na zewnątrz...
Osobiście za pomocą shelly 1 robiłem dzwonki bezprzewodowe, sterowanie ryglem i podłączony do zasilania zamknięty moduł w puszce hermetycznej sam z siebie na tyle jest ciepły, że nie ma z tym problemu. Producent zabezpiecza się żeby nie zostawiać modułu na zewnątrz bez zasilania bo jak zamarznie i potem wróci zasilanie to skraplająca się woda może uszkodzić elektronikę
Jeszcze pytanko, jak po podłączeniu modułu, mogę sprawdzić za pomocą multimetru cyfrowego że faktycznie na wyjściach I i O jest zwarcie i nie ma tam napięcia?
@piotrb po podłączeniu modułu na wyjściu ( I/ 0 ) nie będzie zwarcia , dopiero załączenie przekażnika spowoduje takie zwarcie, a sprawdzić można ustawiając zakres multimetru na pomiar rezystancji ( oporności ), przy zwarciu miernik pokaże 0 om.
Napięcia na wyjściu nie będzie a jak jesteś niedowiarkiem to sprawdź miernikiem ustawionym na pomiar AC podłączając między L i I , potem między L - 0 i ewentualnie między N - I i N - 0 .