Konwerter USB-serial juz doszedł i zabieram sie do wgrywania AFE do plyty jak wyżej (zdjecie 2, pod którym Adrian dostaje wzmiankę honorową na
https://notenoughtech.com/home-automation/hacking-esp8285-geekgerit-4-way-relay-controller/,na pierwszym zdjeciu troche inny uklad w obszarze zasilania).
Wyjscie seryjne (UART) to 4 nie opisane otwory tuż przy przycisku zmiany sposobu pracy. Przylutowałem tam konektor. Licząc piny od przycisku ku mini-płytce PSF-B (tam ESP8285) śledząc scieżki (na odwrocie) do nóg 9 i 10 MCU STC15W204S spekuluję że
1 -GND, 2 - TxD, 3-RxD, 4-3.3V
4 pin jest przyłączony do nogi PSF-B bo tam, jak rozumiem, zasilanie jest 3.3V (reszta PCB to 5V). Krótkie pytanie: Czy ktoś może potwierdzić tą identyfikację pinów UART?
Natomiast 6 otworów na skraju płyty to chyba dla modułu RF 433 MHz, jesli jest tak jak u
https://s.click.aliexpress.com/e/_Dk1MJ8n
Ta PCB wróciła z zaświatów, bo gdy zdejmowałem jej mocowanie przy narożniku gdzie PSF-B nóżka wyrwała kondensator. No ale nie mając nic do stracenia, siadłem i przylutowałem go z powrotem. Pierwszy wlutowany powierzchniowo element w moim życiu! I działa! Z góry dziękuję.
PS poprawny adres: https://notenoughtech.com/home-automation/hacking-esp8285-geekgerit-4-way-relay-controller/
Aaa, teraz jasne. Dziwiłem się jak flaszowac ESP8285 przez inny MCU. Muszę tylko sprawdzić czy moj PSF-B (bez 04 na obudowie) ma identyczne nogi.
Jak rozumiem wgrac T0?
Pozdrawiam,
A.
To musi byc B04 skoro steruje 4 przekaznikami, jak wynika z dokumentacji czyli nogi jak w przykladzie Adriana.
https://itead.cc/product/psf-b-1-4-gang-ultra-low-power-esp8285-wi-fi-switch-module-series/
A.
Mam nadzieje, że to ostatnie krótkie hard-pytania i potem tylko soft pytania:
1) Mianowicie w kilku miejscach tyczacych się sonof, mowa, że w czasie flaszowania płyta ma byc zasilana tylko z pinu UART 3.3V. Ale moja plyta jest GeekCreit 4. W opisie https://www.smartnydom.pl/geekcreit-4ch-afe-firmware/nie ma o tym mowy ale p. Zolnierczyk w (google: hacking esp8285 geekgerit 4 way relay controller) pisze, że w czasie flaszowanie zasilanie ma być równocześnie 5V z normalnego żródła ORAZ 3.3V z terminala UART. Łączenie równoległe wprost 2 żródeł nigdy nie jest dobrym pomysłem (jakiś rezystor 4.7kOhm?), czy też mam założyć, że przetwornik napięcia 5V-->3.3V na dużej płytce da sobie z tym radę i bez rezystora?
2) Pin GPI00 PSF-B ma być uziemniony w czasie flaszowania, czy też z rezystorem 4.7kOhm czy bez?
To są bardzo proste pytania, ujawniające moją mikro wiedzę na temat elektroniki.
Dziękuję za cierpliwość,
A.
1) Ja żadnego dodatkowego zasilania nie robiłbym
2) GPI00 do uziemienia tylko na czas wkładania adaptera do usb, jak włożysz to od-uziemieniasz 😉