INFORMACJA : Strona oraz Forum Smart'ny Dom zostały przeniesione na nowy serwer. W razie zauważenia problemów z działaniem, proszę zgłaszać je tutaj. W ciągu kilku następnych dni serwer będzie "podkręcany" i mogą występować chwilowe przerwy w jego działaniu.
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
Jako, że jest to mój pierwszy post nas forum witam wszystkich serdecznie 🙂
Zaczynam dopiero swoją przygodę ze smart domem, więc moje pytania mogą się dla Was wydawać banalne.
Będę montował w mieszkaniu rolety zewnętrzne i chciałbym je móc podnosić i zamykać wydając głosowo polecenie asystentowi Google. W związku z tym mam pytanie co najlepiej do tego dobrać i czy w ogóle nadaje się to do tego co chcę osiągnąć:
1. Włącznik WIFI Smart Life Tuya
2. SHELLY 2.5 MINI
3. Sonoff Dual - gdyby nie fakt, że nie zmieści mi się wo w puszcze myślę że wybrał bym to rozwiązanie.
Może jest coś co pasowało by lepiej do tego?
Dziękuje za odpowiedzi.
@macxde jak rozumiem chcesz korzystać z dedykowanych aplikacji , w związku z tym mam pytanie dlaczego akurat dual ?
Moim zdaniem ten moduł nie daje gwarancji że nie spalisz silnika rolety ( dwa kanały włączone jednocześnie ) ale bardzo proszę o odpowiedz .
Ja ze swojej strony polecam Shelly , raz że jako chyba jedyne ma w natywnym sofcie obsługę procentowego otwarcia , dwa bez zmiany oprogramowania można je zintegrować z różnymi systemami automatyki.
Na początku dla każdego wydaje się to mało istotne , ale jak zaczyna rosnąć apetyt okazuje się że fajnie gdyby pewne rzeczy robiły się same i nie trzeba było nic wciskać , wydawać komend itp , wtedy wszystkie aplikacje działające z chmurą stają się bezużyteczne
bo jak nie ma internetu to nie ma systemu .
Dokładnie, będę korzystać z dedykowanych aplikacji.
Sonoff Dual był moim pierwszym wyborem i wydawał się idealny do tego (nawet nie wiedziałem że może mieć włączone dwa kanały jednocześnie). Im dłużej czytałem jednak o Shelly tym bardziej się zacząłem do tego rozwiązania przekonywać. Dodatkowo widzę, że również je polecasz więc będę szedł w tym kierunku.
Dzięki 🙂