Witam, zakupiłem urządzenie Sonoff POWR316D wraz z wgraną Tasmota urządzenie ma się uruchamiać gdy jest za wysokie napięcie. Wpisywałem SetOption21 1' wyświetliło 'on' ale nie działa, wyświetla tylko napięcie gdy jest w pozycji "on". Bardzo proszę o pomoc jestem początkującym w tym temacie. Z góry bardzo dziękuje
@przemo-2 jak zakupiłeś na takiej
lub podobnej aukcji, to napisz do sprzedającego żeby pokazał poradnik jak to uzyskać. Ja się nie znam, ale układ pomiarowy w tym urządzeniu jest podłączony na wyjściu przekaźnika i może wskazywać wartości dopiero przy załączonym przekaźniku.
Z opisu w aukcji wynika, że jest to możliwe, więc albo była jakaś wersja gdzie pomiar był połaczony z wejsciem L modułu, albo sprzedajcy nie wie co sprzedaje.
ale układ pomiarowy w tym urządzeniu jest podłączony na wyjściu przekaźnika i może wskazywać wartości dopiero przy załączonym przekaźniku.
Jeśli tak jest ( a na filmikach można to zaobserwować , że napięcie nie jest mierzone przy wyłączonym przekaźniku ) , to sterowanie tylko przez zewnętrzny woltomierz.... ( albo jakaś modyfikacja sprzętowa...)
Bo zamiana Lin i Lout spowodowałaby najpewniej wyłączenie równiez samego Sonoffa....
Jeśli tak jest
Budowa samego modułu nie zostawia złudzeń
Zasilanie - mostek prostowniczy jest podłączony do L In , ale cały pomiar jest już na L out
Można się bawić w dodatkowy pomiar, a ten moduł tylko do załączenia obciążenia, ale czy warto? Lepiej kupić słabszy- tańszy moduł z pomiarem i zastosować stycznik lub SSR 40A.
Ostatnio kupiłem maleństwo OXT mini przekaźnik z pomiarem i obciążeniem rezystancyjnym do 3500W do pralki, bo shelly1PM mocno się grzał i powiem, że mam bardzo pozytywne odczucia. Jest dwa razy mniejszy niż shelly, a daje spokojnie radę.
dziękuje wszystkim za odpowiedz, tak zakupiłem na aukcji gdzie pisało że się nadaje do obniżania napięcia. Jeszcze raz dziękuje za pomoc
Można kombinować z przerzuceniem zasilania mostka z Lin do Lout , i traktować Lout jako Lin....
Bo układu pomiarowego to bym nie ruszał.
Taka rzeźba dla zdesperowanych 🙂
EDIT: Ale tak , jak masz możliwość ,to go oddaj , i kup coś sprawdzonego do obniżania napięcia , choćby SP111 z Mediaexpert ( chyba jeszcze tam są).
Ostatnio kupiłem maleństwo OXT mini przekaźnik z pomiarem i obciążeniem rezystancyjnym do 3500W do pralki, bo shelly1PM mocno się grzał i powiem, że mam bardzo pozytywne odczucia. Jest dwa razy mniejszy niż shelly, a daje spokojnie radę.
Grzanie to kwestia toru prądowego i przekaźnika ( wiadomo). Shelly1PM się grzeje u mnie przy grzałce 3kW gdzieś do 92 stopni ( on ma wewnętrzny termometr) , ale się jeszcze nie wyłącza. A ten OXT mini ma czujnik temperatury wewnętrznej ?
Ja swoje SP111 ,które mają duże obciążenie ,dolutowałem dallasy i umiejscowiłem w pobliżu rezystora pomiarowego , i też grzeją się podobnie ( do 90 stopni).
A ten OXT mini ma czujnik temperatury wewnętrznej ?
Nie ma czujnika i nie bardzo jest jak go tam zmieścić
Wymiary: 39,2mm x 39,2mm x 18mm
ale sama obudowa przy 2200W jest tylko lekko ciepła.
W samochodzie też są żarówki 3W do podświetlania ( no może były , bo te czasy się kończą) , i pożarów jakoś od nich nie było ,a szkiełko też było lekko ciepłe , ale sama żarówka dotknąć się nie dała 🙂
To że obudowa lekko ciepła nic nie znaczy. Też mogę powiedzieć ,że SP111 jest lekko ciepły , a ds18b20 pokazuje temp 80 w środku....
Nie chce mi się wierzyć , że akurat OXT mini ma jakiś super nie grzejący się przekaźnik , czy dwa razy większy tor prądowy.... Wszystkie te rzeczy są bardzo podobnie zbudowane , na jedno kopyto. Może akurat dałeś grubszy przewód ,przez co lepiej się ciepło z niego odprowadza 🙂
@mig41 ja nie twierdzę, że OXT się nie grzeje, tylko stwierdzam, że przy takich samych warunakach shelly było mocno ciepłe a ten mini moduł jest tylko lekko ciepły. Mi to wystarczy, bo wiem jaki negatywny wpływ na elektronikę ( kondensatory) ma wysoka temperatura. Im wyższa tym krótsze życie.
Bo shelly ma cieńszy plastik ,przez co izolacja słabsza , ot cały sekret 🙂