UWAGA: Strona oraz Forum Smart'ny Dom nie będzie dostępne 23 Grudnia 2024 ze względu na przenoszenie serwisu na mocniejszą maszynę.
W tym czasie polecam poświęcenie swojego czasu na pomoc partnerowi w przygotowaniu udanych Świąt 😉
Za niedogodności z góry przepraszam, admin
Witam
W nowym mieszkaniu będzie zainstalowane kilkadziesiąt urządzeń łączących się z OH po wifi. 11 wyłaczników światła (sonoff switch) oraz 18 wyłączników Sonoff Basic (nie wiem, czy to dużo) Jaki router polecacie do takich zastosowań? Mieszkanie dwupoziomowe.
Pozdrawiam
Początkujący forumowicz
ja jestem zadowolony z fritz!box'ów po przetestowaniu wielu różnych router'ów
Witam Prezesa
Który model? I ile ich potrzeba?
Jeszcze nie przetestowalem Horizon'a of UPC. Ale sadząc po tym jak często muszę restartoeać to pewnie NIE udźwignie tyle połączeń
Pozdrawiam
- Pawel W.
u mnie we wiosce jest tylko Internet po ADSL - mam FRITZ!Box 3490 - VDSL VDSL2 Neostrada
aktualnie podłączonych 109 urządzeń, w tym do 10 po kablu. Dwie wydzielone sieci WiFi: jedna po 5Ghz, druga po 2,4 Ghz - na tej 2,4 chodzą mi głównie urządzenia do automatyki.
nie mam potrzeby resetować go, działa mi b.stabilnie
pojemność to 256 urządzeń.
1 router zasila mi cały domek w WiFi + sterownik do bramy ok 25m od routera.
Ja polecam asusa u mnie bardzo stabilne działa.
Witam maras
Ile urządzeń na nim wisi i jaki to model?
Pozdrawiam
Pawel W.
Jako że w pracy dużo mam styku z różnymi routerami mogę polecić Asusa. Nie polecam żadnych mało znanych firm i dwóch co uchodzą za dobre czyli Tp-link i D-link ( niestety te nowe modele to badziewie jeśli chodzi o firmware). FRITZ!Box też przerabiałem i nie zrobił na mnie wrażenia szczególnie za cenę jaką trzeba na niego wydać. Jeśli zależy ci na sprawdzonym i wydajnym rozwiązaniu polecam platformę MikroTik. U mnie jako główny pracuje RB3011UIAS-RM i dwa dodatkowe w trybie Ap hAP ac2 RBD52G. Lub jako ap ubiquiti unifi.
Jak już piszecie o routerach ASUS to na swój mimo , że dość tani RT-AC1200G+ nie mogę powiedzieć złego słowa przy 64 urządzeniach pracujących na 2,4 GHz i kilku na 5 GHz nie pamiętam przypadku żeby się zbiesił 🙂
Jeśli zależy ci na sprawdzonym i wydajnym rozwiązaniu polecam platformę MikroTik. U mnie jako główny pracuje RB3011UIAS-RM i dwa dodatkowe w trybie Ap hAP ac2 RBD52G. Lub jako ap ubiquiti unifi.
Przychylam się do opinii lukas121, konkretne i porządnie rozwiązania MikroTik zarówno do zastosowań domowych jak i firmowych. W firmie użytkujemy tego sprzętu co niemiara, jak dotychczas ani jednej sytuacji awaryjnej. W domu rodzinnym posiadam sieć zbudowaną o urządzenia MT (hEX PoE, wAP LTE i 2 cAP ac) z łączem zapasowym oraz automatycznym mechanizm przełączania, a w mieszkaniu mam hAP ac2, na którym zapięty jest tunel VPN do sieci domowej, dzięki czemu mam do niej bezpośredni wjazd. Ostatnio nawet u brata w jego małej firmie wyrzuciłem jakieś urządzenie końcowe providera internetu i włożyłem CRS326-24G-2S+RM, ponieważ była potrzeba wpięcia więcej kabli więc zamiast wstawiać kolejnego switch'a zredukowałem liczbę urządzeń z trzech do jednego 😆 Urządzenie działa od pół roku - hula tam łącze 600 Mb/s, 18 portów użytych, na wifi +-20 klientów i przez większość czasu nudzi się - max obciążenie ~5%.
Jedynym mankamentem MikroTik'ów może być jego konfiguracja, szczególnie dla początkującego użytkownika, który już na wstępie może mocno się zrazić do tych urządzeń widząc ogromną złożoność i mnogość opcji, rozwijanych podmenu czy checkbox'ów twierdząc "to sprzęt nie dla mnie". Dlatego też zanim zdecydujemy się na zakup MT wcześniej radziłbym popytać, sprawdzić czy na pewno MikroTik "to urządzenie dla mnie" 🙂
Do listy dobrych routerów dopiszę TP-Linka WDR3600 z OpenWRT na pokładzie. Podłączonych około 30 urządzeń i uptime po kilka m-cy (zazwyczaj do zaniku prądu).