Jak w tytule, chcę sobie podłączyć jakieś inteligentne urządzenie sterujące taśmą led RGB. Mam na wyposażeniu taśmę SM 3528 (Diody R+G+B) która standardowo ma jakiś prosty układ z pilotem IR, a chciałbym mieć możliwość sterowania tą taśmą przez urządzenie, które mogę skonfigurować np w Domoticzu. Korzystam z urządzeń SonOff, ale pewnie samym takim urządzeniem nie wysteruję kontroli koloru taśmy. Może mi ktoś polecić jakieś rozwiązanie?
Tu masz krok po kroku z Tasmotą http://r4h.pl/index.php/2018/10/04/h801-domoticz-tasmota/
Dziękuję za rozwiązanie.
W międzyczasie znalazłem takie urządzenie:
Co o tym myślisz @isom? Cena podobna jak H801, tylko to dostępne na miejscu, ale nie wiem czy to się da jakkolwiek sterować poza dedykowaną aplikacją.
Sterować pewnie się da chociażby przez IP tego sterownika , ale pewnie trzeba pisać skrypty . Nie znam tego urządzenia więc nie wiem dokładnie co i jak .
A jak chcesz szybko to kup na aledrogo Broadlinka RM mini3 , zintegruj z Domoticzem i dodaj sobie pilota od tych LED
Dzięki, zamówiłem na Ali H801 i pewnie poczekam cierpliwie 🙂
Zamówiłem 2 szt, bo mam też taśmę SM5050. Co prawda jeszcze nie używałem jej, ale jeśli będzie działać wszystko to z pewnością szybko znajdzie się dla niej zastosowanie.
@isom - domyślam się, ogólnie na razie testuje rozwiązanie na komputerze pod windowsem, ale docelowo pewnie będzie malina. Chyba, że spotkałeś się może z instalacją MQTT pod Androida? Mam dość fajny tablet, którego nie używam i myślałem, żeby z niego zrobić panel na ścianie połączony z serwerem.
Tak też myślę, skoro wszyscy polecają malinę. Nie jest to jakiś duży koszt, a jednak stabilność tutaj odgrywa zasadniczą rolę. Aplikacji potem do obsługi pod androida nie brakuje. Choćby domoticz lite, czy te które wymieniłeś. Bardzo to ładnie wygląda i pozostaje ogromna satysfakcja, że sam człowiek to poskładał, oczywiście z pomocą skromnych ekspertów 😉
Malina na pewno najtańsza ale trzeba mieć na uwadze zawodność karty pamięci więc trzeba się liczyć z tym żeby w przyszłości dołączyć tam jakiś dysk bo jednak karta pamięci nie jest przygotowana na działanie systemów operacyjnych.
Ja ostatnio przeniosłem się z maliny na taki mini komputer (coś podobnego do tego w załączniku) i działa to na zwykłym ubuntu 16.04. Pewnie droższe trochę od maliny (warto jakiegoś starego używanego poszukać) ale od razu jest botowalne ze zwykłego hdd i nie trzeba kombinować. Wydaje mi się że bardziej niezawodny sprzęt. Ale też na pewno więcej prądu ciągnie niż malina ale coś za coś.
Podobne urządzenie kolega mi proponował. Chciał stawiać dysk sieciowy i kupił takie miniPC, ale koniec końców mu się nie przydało i leży. Cena podobna jak malina, tylko pytanie rzeczywiście ile prądu ciągnie 🙂
Ciężko stwierdzić bo nie mam miernika który kWh liczy ale jako zasilanie ten mój miniPC wymaga zasilacza o parametrach: 19V i 2,6A czyli jakieś typowe laptopowe. Czyli po przemnożeniu daje to 49,4 Wata. Więc taką moc może komputer pociągnąć maksymalnie przy obciążeniu. A w ciągłym działaniu jak teraz sprawdzałem to procesor jest użyty w 1% więc się nudzi to na pewno takiej mocy nie potrzebuje.
Skasowałem swój wcześniejszy wpis i utworzyłem nowy temat o RBPI jako serwer . Piszmy tam ok ?
Ten sterownik H801 jest na ESP8266, więc soft można napisać własny i bez problemu zintegrować np. z OH.
Kiedyś szukałem czegoś podobnego, ale nie znalazłem nic godnego uwagi i taniego. Zbudowałem sobie własny sterownik taśm RGB(+W) oparty o ESP12 i steruje tym z OH. Mam kilka takich sterowników. Działa to całkiem przyjemnie.
ceny za prąd nam mają podnieść a karta MLC jest w miare ok
@bartek_f zostań może przy rozwiązaniu Malina 🙂 , do tego jakiś dysk SSD i bardzo stabilnie to działa .
Na tym tablecie zainstaluj Dashticz albo ImperiHome i będziesz miał obsługę urządzeń jak na foto
@isom powiedz mi na czym masz zrobiony taki fajny ekran pod dashticz ?? Bo szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania
Wracając do sedna tematu: do tej pory miałem H801 na tasmocie z taśmą led zapięty pod domoticzem jako zwykły włącznik. Nie sterowałem kolorami z domoticza, a jedynie włączałem i wyłączałem taśmę kiedy była taka potrzeba. Kolor sobie ustalałem pod tasmotą. Ostatnio chciałem się tym pobawić bardziej, zainstalowałem plugin "H801 LED WiFi Controller with Tasmota firmware" i skonfigurowałem go pod mqtt jak trzeba. Pojawił mi się włącznik (color switch, RGB, dimmer), ale sterowanie nim jakkolwiek nie powoduje niczego, żadnej reakcji na taśmie, nawet On/Off. W Domoticzu cokolwiek bym na nim nie zrobił, to zostaje w pozycji On. Ma ktoś może pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu?
Dodam tylko, że jako normalny Przełącznik RGB (dummy) działa mi tylko on/off, nie działa sterowanie kolorem ani natężeniem.
Używa w ogóle ktoś H801 do ledów z tasmotą pod domoticzem, komuś to działa?