Wersja 1.2.3 wgrana, montujemy i zaczynamy testowac.
Po zamontowaniu wykonalem kilka prob zalaczenia przekaznika wlacznikiem sciennym i wszystko dzialalo wlasciwie, nie bylo zadnego opoznienia itd. Problem zaczal sie gdy zalaczylem swiatlo wlacznikiem sciennym i wylaczylem z openhab. Wtedy juz wlacznik przestal dzialac, jedynie co zalaczanie przekaznika mozliwe jest tylko z openhab.
Nie zalozylem jeszcze tego rezystora 4.7k pomiedzy wlacznik , jesli to rozwiaze problem to sprobujemy ale nie slyszalem na forum zeby ktos dokladal rezystor.
Tak podsumowujac wlacznik jest teraz na GPIO 14 wedlug zalecen. W tej chwili tylko dziala sterowanie z openhab. Nie da sie sterowac przekaznikiem za pomoca wlacznika a to jest tez glownym moim zalozeniem zeby ta funkcja ciagle byla.
Gdzie jest problem ?
Po restarcie Sonoffa da sie znowu zalaczyc przekaznik wlacznikiem natomiast wylaczanie zajmuje sporo czasu - minute czasami dluzej. Czyli mam ten sam problem co widzialem z wersja 1.0.0. Cos blokuje prace GPIO 14. Probowalem regulowac czulosc ale nie ma zbyt duzej roznicy. Moze jest tutaj problem z dlugoscia przewodu jaki idzie od wlacznika ?
@marlon jak długi jest ten przewód ? jeżeli równolegle biegnie przewód z 230V , wstaw między GND a GPIO 14 kondensator 100nF może być we włączniku, żeby tego sonoffa nie wyciagać, skoro rezystora nie chcesz , to nie namawiam, tyle że on podciąga GPIO 14 do 3,3V więc zwarcie do GND jest natychmiast wykrywane jako stan niski .
Jeszcze jedno, czy przypadkiem jak załączysz to oświetlenie to sonoff nie rozłącza się z siecią wifi ? , może traci połączenie na krótką chwilę, masz jak to sprawdzić?
Żeby wyeliminować długość przewodu można na stole podłączyć do tego jakiś dwa razy dłuższy nawet i zobaczyć jak będzie
W chwili obecnej mam tylko kondensator elektrolityczny 100 micro F 50V . Czy sa jakies przeciwskazania aby uzyc ta wartosc?
@marlon elektrolityczny się nie nada , sprawdź na stole na bardzo długim przewodzie bez kondensatora , jak będą jakieś opóźnienia daj rezystor i zobacz