oduł Micro Dimmer G2 DSC27103 jest przełącznikiem / ściemniaczem podtynkowym. Umożliwia radiowe lub mechaniczne sterowanie oświetleniem za pomocą przełącznika ściennego. Stany jakie można ustawić to On, Off, Dim od 0 do 99.
Moduł zasilany jest z sieci elektrycznej. W przypadku braku zasilania, moduł zachowuje zaprogramowane informacje dotyczące stanu pracy urządzenia (posiada pamięć).
Moduł pełni rolę repeatera sieci Z-Wave. Działa jako pomost w komunikacji, pomiędzy innymi urządzeniami w sieci, a kontrolerem Z-Wave. Szczególnie ważne kiedy urządzenia znajdują się poza zasięgiem kontrolera.
Rozmiar przełącznika umożliwia jego zamontowanie w standardowej puszcze podtynkowej o średnicy 70mm. Zalecam raczej stosowanie tych głębszych (nie pamiętam rozmiaru)
Specyfikacja DSC27103:
- Ilość obwodów sterowania: 1
- Zasilanie: 230V, 50Hz
- Częstotliwość syg. radiowego: 868,42MHz
- Maks. obciążenie rezystancyjne: 2.5A
- Zasięg: do 30m wewnątrz pomieszczeń wg instrukcji, na stronie producenta 15m ???
- Do użytku wewnątrz pomieszczeń
- Sterowanie przez triaka
- Rozmiar: 62 x 49 x 18.5mm
- Temperatura pracy: 0-70st.C
- Wilgotność do 95%
W porównaniu z z innymi przełącznikami, które miałem okazję testować ten jest bezgłośny. Przy przełączaniu ze stanu On / Off nie słychać „pyknięcia” przekaźnika jak ma to miejsce w przełącznikach Philio PAN. Niewątpliwie duży plus.
Dysponuje funkcją „miękkiego” startu, która umożliwia łagodne rozjaśnienie podłączonego obciążenia.
Sam moduł jest solidnie wykonany. Stosunkowo łatwy w montażu. Posiada dodatkowe wyjście 3V do zasilania włącznika ściennego Aeon (nie używam).
Wg specyfikacji producenta moduł powinien mierzyć chwilowe zużycie energii. Jak na razie nie udało mi się odczytać tych informacji.
Moduł DSC27103 świetnie nadaje się do układów krzyżowych, czego nie mogę powiedzieć o przełącznikach Philio PAN04, PAN06, Tekabin TZ76, które miałem okazję testować do tej pory..
Jedynie zastrzeżenie jakie mogę mieć do urządzenia to, że po ustawieniu napięcia na około 80-90% na wyjściu, w żarówce zauważalne jest delikatne migotanie. Moja żona tego nie widzi – ja tak. To tak jak z 50Hz TV niektórzy widzą, że mrugają inni nie.
Poniżej kilka zdjęć.